Sám doma 2: Zákulisie natáčania v New Yorku

Sám doma 2: Zákulisie natáčania v New Yorku

Vitajte v zákulisí natáčania druhej časti kultového filmu „Sám doma 2: Zákulisie natáčania v New Yorku“. Dnes sa pozrieme na to, ako sa tento ikonický príbeh o malom chlapcovi Kevinovi postavil do reálneho života v jednom z najrušnejších miest na svete – v New Yorku. Pripravte sa na zaujímavé anekdoty, zaujímavosti a zákutia filmového priemyslu!

Zaujímavosti o natáčaní v New Yorku

V New Yorku sa natáčala jedna z najpopulárnejších komédií 90. rokov – Sám doma 2. Celkové natáčanie trvalo viac ako mesiac a diváci sa môžu tešiť na skvelé zábery z rozmanitých miest tohto veľkomesta.

Pre fanúšikov je určite zaujímavé vedieť, že herci a štáb filmu strávili veľa času v ikonických newyorskych lokalitách. Napríklad najznámejšia scéna filmu, keď Kevin McCallister (Macauley Culkin) schováva peniaze pred lupičmi v Central Parku, bola naozaj natočená v tejto známej lokalite.

Ďalšou zaujímavosťou je fakt, že herec Joe Pesci, ktorý stvárnil jedného z lupičov, si skutočne zlomil palec počas natáčania. Aj napriek tejto nehode filmu nechýba humor a zábava, ktoré sú pre túto sériu charakteristické.

Hviezdy filmu Sám doma 2 a ich prípravy

Hviezdy filmu Sám doma 2 a ich prípravy

Hviezdy filmu Sám doma 2, Macaulay Culkin a Joe Pesci, sa nám konečne odhalili zákulisie ich príprav na natáčanie v New Yorku. Tieto dve ikonické postavy priniesli do tohto druhého pokračovania nezabudnuteľné momenty a zábavu pre celú rodinu.

Počas príprav sa obaja herci intenzívne trénovali so štuntmanmi a kaskadérmi, aby čo najlepšie zvládli akčné scény. Macaulay Culkin osobne trénoval aj gymnastiku, aby dokázal zahrať náročné skoky a kaskadérske kúsky.

Okrem fyzickej prípravy sa herci tiež intenzívne zapájali do herectva, aby čo najlepšie predstavili svoje postavy a správne preniesli emócie na obrazovku. Ich úsilie a práca sa definitívne odrazilo v konečnom výsledku, ktorý sme si mohli vychutnať v kine.

Nádherné filmové lokácie v New Yorku

Nádherné filmové lokácie v New Yorku

Viete, že druhé pokračovanie kultového filmu Sám doma bol čiastočne natočené v New Yorku? Táto ikonická komédia je známa nielen svojím vtipným príbehom, ale aj nádhernými filmovými lokáciami v Big Apple. Ak vás zaujíma, kde presne sa natáčali niektoré scény z filmu Sám doma 2, neváhajte pokračovať v čítaní!

V hlavnom meste Spojených štátov amerických sa natáčali niektoré nezabudnuteľné momenty z filmu Sám doma 2. Medzi najznámejšie lokácie patria:

 • Plaza Hotel – známy hotel v srdci New Yorku, kde sa hlavný hrdina nachádza po celý čas svojej „samy“ dovolenky
 • Central Park – ikonický miestny park, kde Kevin trávil čas so svojimi novými priateľmi

Lokácia Scéna
Plaza Hotel Kevin sa snaží zmanipulovať zlodejov
Central Park Kevin sa schováva pred svojimi „nepriateľmi“

Zabudnuté fakty o vzniku filmu Sám doma 2

Zabudnuté fakty o vzniku filmu Sám doma 2

Viete, že pri natáčaní kultového filmu Sám doma 2 sa odohrávalo veľa zaujímavých udalostí? New York sa stal nedočkavým svedkom toho, ako sa na jeho uliciach zrodila ďalšia filmová klasika. Tu je pár zaujímavých faktov, ktoré možno o vzniku filmu Sám doma 2 nepoznáte:

 • Zaujímavá skutočnosť 1: Väčšina exteriérových záberov bol realizovaná v New Yorku, hoci sa niektoré scény natáčali aj v Los Angeles.
 • Zaujímavá skutočnosť 2: Vďaka autenticite natáčania v New Yorku sa filmu podarilo zachytiť jedinečnú atmosféru Veľkého jablka.
 • Zaujímavá skutočnosť 3: Herec Macaulay Culkin bol natáčaný len počas víkendov, aby mu bolo umožnené chodiť do školy v New Yorku.

Postava Herci
Kevin McCallister Macaulay Culkin
Marv Daniel Stern
Harry Joe Pesci
Ďalší herec Ďalší herec

Vtipné momenty zo zákulisia natáčania

Vtipné momenty zo zákulisia natáčania

V New Yorku sa odohrali neuveriteľné a smiešne momenty počas natáčania filmu Sám doma 2. Herecká zostava sa skutočne zabávala a náhľady do zákulisia sú nezabudnuteľné. Tu je niekoľko vtipných situácií, ktoré sa udiali počas natáčania:

 • Neplánované výbuchy smiechu: Kevin McCallister, hraný Macaulay Culkinom, má v scéne ťažkosti s prehováraním do telefónu bez zábran. Keď sa herec neprestajne zapletá, celý štáb sa neudržateľne smial.
 • Panika zaručená: V scéne, kde sa Kevin predstiera že uteká bez zaplatenia za taxi, nečakane behal po ulici nahý. Chvíľu trvalo, kým si účinkujúci uvedomili, že nemajú so sebou oblečenie na náhradu.
 • Zabudnuté repliky: Daniel Stern, ktorý hrá zlodeja Harryho, často zabúdal na text. Jeho improvizácie však boli také vtipné, že niektoré z nich sa dostali až do finálneho strihu filmu.

Nadhľad do práce filmového štábu v New Yorku

Nadhľad do práce filmového štábu v New Yorku

Vítajte v zákulisí natáčania jedného z najobľúbenejších vianočných filmov všetkých čias. Sám doma 2 je pokračovanie kultového filmu, ktorý diváci milujú už od jeho premiéry v roku 1992. Tentokrát sme sa presunuli do New Yorku, kde sa odohráva väčšina príbehu.

Práca filmového štábu v New Yorku je náročná, no zároveň aj veľmi zaujímavá. Tu je pár zaujímavých faktov zo zákulisia natáčania:

 • Lokácie: Natáčanie sa odohrávalo na rôznych ikonických miestach po celej metropole, vrátane Empire State Building a Central Park.
 • Kostýmy: Kostýmovači museli vytvoriť stovky kostýmov pre hercov a štáb, aby perfektne zodpovedali atmosfére Vianoc v New Yorku.
 • Špeciálne efekty: Pre scénu s rozbitím okna v dome mali štáb osobitne vyrobené sklenené panely, aby sa herci nezranili pri natáčaní.

Odporúčania pre fanúšikov pri návšteve natáčacích miest

:

Keď prídete do New Yorku, nezabudnite si vybrať do pestrej ponuky gastronomických zážitkov. Mesto je plné úžasných reštaurácií, kde môžete ochutnať tradičné newyorské jedlá či kultúrnu zmes rôznych kuchýň z celého sveta.

Nezabudnite si zobrať so sebou fotoaparát alebo smartfón, aby ste mohli zachytiť svoje zážitky a spomienky z natáčacích miest Sám doma 2. Miesta ako Central Park, Rockefeller Center alebo Brooklyn Bridge vám poskytnú úžasné fotografie na pamiatku.

Kľúčové poznatky

Dúfame, že vám tento článok ukázal zaujímavé zákulisie natáčania filmu „Sám doma 2: Zákulisie v New Yorku“ a poskytol vám pohľad do tréningov a úsilia hercov a tvorcov. Príprava na tento film v New Yorku bola náročná, no výsledný produkt stál za to. Ak ste fanúšikom tejto klasiky, určite by ste si mali pozrieť tento film z inej perspektívy. Ďakujeme, že ste si prečítali tento článok a tešíme sa, keď vám poskytneme ďalšiu dávku filmových informácií a zábavy.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *