O Nás

Sme váš sprievodca svetom filmov, seriálov, hercov, režisérov a streamovacích služieb. 

Kto sme?

Sme tím filmových nadšencov, ktorí žijú a dýchajú filmami. Naša misia je jednoduchá: prinášať vám tie najlepšie a najzaujímavejšie informácie zo sveta kinematografie. Od najnovších filmových premiér až po skryté perly, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť. A áno, občas sa nám podarí aj nejaký ten inside joke, ktorý pochopia len praví filmoví fajnšmekri.

Ak máte radi filmy, ste na správnom mieste. Ale pozor, môže sa stať, že tu strávite viac času, než plánujete – a to je úplne v poriadku!

Čo u nás nájdete?

 • Články, ktoré vás rozkvitnú: Naše články sú ako semienka – zasadíme ich do vašej mysle a ony vyrastú do krásnych nápadov. Od tipov na zero waste životný štýl až po najnovšie eko-technológie, máme všetko, čo potrebujete vedieť o udržateľnom živote.
 • Recenzie, ktoré nešetria (planétu): Testujeme eko-produkty s takou vášňou, akoby od toho závisel osud Zeme. Spoiler alert: Niekedy to tak naozaj je!

Čo robíme?

 • Filmy: Recenzie, novinky, trailery a všetko, čo potrebujete vedieť o najnovších filmoch. Akčný trhák, romantická komédia alebo artový film? Máme všetko.
 • Seriály: Sledujeme najnovšie seriály a prinášame vám podrobné recenzie a odporúčania. Netflix, HBO, Amazon Prime – nič nám neunikne.
 • Herci a režiséri: Rozhovory, profily a zaujímavosti o vašich obľúbených hviezdach a tvorcoch. Viete, čo jedáva váš obľúbený herec na raňajky? My áno!
 • Streamovacie služby: Porovnania, tipy a triky, ako vyťažiť maximum zo svojho predplatného. Už nikdy nebudete musieť hľadať, čo si pozrieť večer.
filmov, ktoré sme zrecenzovali
káv, ktoré sme vypili pri písaní 
Počet popcornov, ktoré sme zjedli
čo sme sa hádali o najlepší film

Prečo práve my?

 1. Máme filmové mozgy: Naše hlavy sú preplnené filmovými faktami, triviami a citátmi. Keby ste nás rozrezali, tiekli by z nás filmové pásy (ale prosím, neskúšajte to doma).
 2. Sme rýchlejší než Keanu Reeves v Matrixe: Prinášame vám najčerstvejšie novinky skôr, než stihne Tom Cruise vykonať ďalší kaskadérsky kúsok.
 3. Naše recenzie sú ostrejšie než Wolverinove pazúry: Nebojíme sa povedať, keď film stojí za to, ale aj keď by ste mali radšej zostať doma a pozerať sa do steny.
 4. Máme zmysel pre humor: Veríme, že aj o vážnych veciach sa dá hovoriť s úsmevom. Koniec koncov, aj Joker sa smeje, nie?

  Veríme, že film je viac než len zábava – je to umenie, veda, a niekedy aj malé kúzlo. Na Filmujeme.sk sa snažíme zachytiť všetky tieto aspekty a priniesť vám ich v balíčku, ktorý je rovnako zábavný ako poučný.

  Pripojte sa k nám!

  Či už ste filmový nadšenec, príležitostný divák, alebo niekto, kto práve objavil, že existuje niečo iné než televízne noviny, vitajte! Filmujeme.sk je tu pre vás – váš denný prídel filmovej mágie, servírovaný s poriadnou dávkou slovenského humoru a vášne.