Pán prsteňov: Magické miesta natáčania v Novom Zélande

Pán prsteňov: Magické miesta natáčania v Novom Zélande

Ahojte všetci! V dnešnom článku sa pozrieme na fascinujúce miesta natáčania slávnej filmovej série Pán prsteňov v nádhernej krajine – Novom Zélande. Odkryjeme tajomné lokácie, ktoré priniesli do života Tolkienov svet a odkiaľ sa výpravy do Stredozeme zrodili. Pripravte sa na nezabudnuteľnú cestu po magických miestach, ktoré si zamilovali milióny fanúšikov po celom svete. Poďme spoločne objavovať krásy Nového Zélandu!

Poznáte všetky magické miesta natáčania z Pána prsteňov?

V Novom Zélande sa nachádza množstvo fascinujúcich miest, ktoré boli využité ako kulisy pre slávny filmový epický Pán prsteňov. Tieto magické lokality ponúkajú fanúšikom možnosť zažiť atmosféru Stredozeme v reálnom živote. Ak ste fanúšikom Pána prsteňov, určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu týchto ikonických miest.

Medzi najobľúbenejšie lokality patria:

 • Matamata (Hobitín) – V skutočnosti ide o dedinku Hobitina, ktorú môžete navštíviť a prechádzať sa po známych uličkách a domoch hobitov.
 • Tongariro National Park – Tento národný park bol duchovne inšpiráciou pre Mordor a hory Modré, ktoré sú v pozadí počas natáčania.
 • Skalné útvary v Waitakere Ranges – Tieto impozantné skalné útvary boli využité pri natáčaní scenérie okolo Rohanu.

Najlepšie miesta na návštevu v Novom Zélande

Nový Zéland je domovom mnohých scenérií, ktoré sme si zamilovali vo filme Pán prsteňov. Tu je zoznam najkrajších miest na návštevu v krajine:

Queenstown

Toto malebné mesto na juhu Južného ostrova je jedným z najobľúbenejších turistických miest v krajine. Okrem nádhernej prírody ponúka aj veľa dobrodružných aktivít pre milovníkov adrenalínu.

Matamata

Pre skutočných fanúšikov Pána prsteňov je návšteva dedinky Hobbiton v Matamate nevyhnutnosťou. Tento pôvodný filmový set je neuveriteľne dobre zachovalý a pôsobí veľmi magicky.

Tongariro National Park

Tento národný park je domovom aktívneho sopky Mount Ngauruhoe, ktorá poslúžila ako decor pre Sihotvor filmov. Okrem toho ponúka aj úžasné turistické trasy a výhľady na nádhernú prírodu krajiny.

Zaujímavosti o natáčaní Pána prsteňov na Novom Zélande

Vyberáme sa na virtuálnu cestu po kulisách nesmrteľného eposu – Pána prsteňov, ktorý bol natočený na malej, no nádhernej krajine známej aj ako „Krajina dlhých bielych oblakov“. Nový Zéland je domovom mnohých ikonických miest, kde sa odohrávalo jedno z najväčších filmových diel všetkých čias. Tu je pár zaujímavostí, ktoré vás možno prekvapia:

 • Kráter Mt. Ruapehu, známy aj ako horu Hromovú, si zahral úlohu sopky Orodruin – miesto, kde sa nájde Rubínový Prameň a kde by musel byť zničený Jedno Prsten.
 • Miestom hrdinských skutkov a fantastických dobrodružstiev je tiež Matamata, kde sa natáčala scenéria krajiny Hobitov. Ranč Hobbiton Farm Tour je dostupný pre turistov, ktorí sa chcú ponoriť do sveta Tolkienových kníh.
 • Divoká krása Západnej zátoky v Queenstowne slúžila ako scenéria Rohanu, odomknutého Skalami Pretočeného jazera. To obrovské zrkadlo, ktoré vytvoril digitálny štáb, dotvára obraz nádherného krajinného dobrodružstva.

Čo by ste nemali obísť pri ceste k filmovým dejiskám v Novom Zélande

Čo by ste nemali obísť pri ceste k filmovým dejiskám v Novom Zélande

There are many magical filming locations in New Zealand that were used in the Lord of the Rings trilogy. If you’re a fan of the movies, here are some must-visit spots that you shouldn’t miss on your journey:

 • Hobbiton: Step into the Shire and visit the charming hobbit holes that were brought to life in the movies. Take a guided tour of the set and immerse yourself in the world of Middle-earth.
 • Tongariro National Park: Explore the stunning landscapes of Mordor and Mount Doom, which were filmed in this volcanic region. Hike the Tongariro Alpine Crossing for breathtaking views of the filming locations.
 • Weta Workshop: Get a behind-the-scenes look at the incredible costumes, props, and special effects used in the movies. Take a guided tour of the workshop and see how movie magic is made.

Dôležité tipy pre návštevu miest z Pána prsteňov v Novom Zélande

Nový Zéland je známy ako krajina krásnej prírody a jedinečnej kultúry, no pre fanúšikov Pána prsteňov je to tiež miesto magických scenérií z filmu. Ak sa rozhodnete navštíviť tieto ikonické lokality, určite si pripravte

 • čas – pre istotu si naplánujte viac ako len jeden deň, aby ste si mohli vychutnať všetky dôležité miesta natáčania
 • kvalitný fotoaparát – nezabudnite si so sebou vziať fotoaparát a zachytiť krásne scenérie z filmu
 • vhodnú obuv – niektoré lokality sú ťažko prístupné, tak si vezmite pohodlnú obuv, aby ste si mohli pohodlne vychutnať preskúmanie

Nezabudnite si užiť túto jedinečnú skúsenosť a prežiť atmosféru Pána prsteňov v Novom Zélande!

Záverečné poznámky

Dúfam, že vás tento článok inšpiroval objavovať kúzelné miesta známe z filmu Pán prsteňov v Novom Zélande. Krajina ponúka nespočetné možnosti načerpania energie z týchto magických miest, kde sa natáčala táto legendárna filmová séria. Či už sa chystáte na dobrodružnú cestu alebo len na relaxačný oddych, iste si užijete všetku krásu, ktorú Nový Zéland ponúka. Takže, neváhajte a vyberajte sa na cestu za týmito úžasnými scenériami!
Pán prsteňov: Magické miesta natáčania v Novom Zélande

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *